MOJE KSIĄŻKI

Agnieszka Jasińska - ksiazki_naglowek
Prawie piętnaście lat temu miałam możliwość wzięcia udziału w projekcie, który miał bardzo duży wpływ na moje życie zawodowe. Wraz z trzema koleżankami napisałam serię podręczników do języka polskiego dla obcokrajowców Hurra!!! Po polsku. Seria została bardzo dobrze przyjęta przez uczących się języka oraz środowisko nauczycieli i lektorów. W tamtych czasach była to propozycja nowatorska – po raz pierwszy na rynek została wypuszczona oferta, która przypominała wydawnictwa zachodnie. Hurra!!! Po polsku dawała szansę na naukę języka zgodną z podejściem komunikacyjnym, w którym punktem wyjścia jest realna sytuacja, a nie problemy gramatyczne. Co więcej, była to pierwsza konsekwentna seria, która dawała możliwość nauki od poziomu A1 do B1. Moje książki prezentuję poniżej.

Po wydaniu Hurra!!! Po polsku skupiłam się bardziej na nauczaniu języka polskiego, porzucając poniekąd metodykę języków romańskich.

Kilka lat później zrobiłam doktorat i dziś pracuję w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego.

 

POŁĄCZ KROPKI

Agnieszka Jasińska - Połącz kropki

„Połącz kropki” to zbiór ponad 200 zadań gramatycznych  i komunikacyjnych dla uczących się na poziomie A2-B1. To wsparcie w rozwijaniu językowych kompetencji komunikacyjnych w zakresie gramatyki i praktycznego jej użycia. Porządkuje informacje z poziomu A1 i uzupełnia je o dwa wyższe stopnie. Może być także wykorzystany jako pomoc w przygotowaniu do egzaminu certyfikatowego na poziomie B1. Oprócz konwencjonalnych „drylowych” ćwiczeń gramatycznych znajdziemy tu wiele zadań, które, umożliwiają uczniom i studentom „połączenie kropek”, czyli skorzystanie z tego, co już wiedzą w nauce nowego materiału. Bardzo ważna jest własna aktywność uczących się, ich umiejętność logicznego myślenia i formułowania wniosków. Nauczyciel nie musi tłumaczyć reguły gramatycznej, jest raczej przewodnikiem w samodzielnym do tych reguł dochodzeniu.

Zbiór zadań zawiera też elementy autoewaluacji, które pozwalają uczącemu się świadomie śledzić postępy.  Na początku proponuje się samodzielną kwalifikację, sprawdzenie swoich językowych kompetencji komunikacyjnych. Po każdej lekcji jest także czas na uzupełnienie minitabeli będącej rodzajem pierwszego feedbacku. Kompleksowa samoocena jest uwzględniona też na końcu książki.

Dlaczego “Połącz kropki” – film, część I

Dlaczego “Połącz kropki” – film, część II

Dlaczego “Połącz kropki” – film, część III

“Połącz kropki” a przygotowanie do egzaminu certyfikowatego B1- film

Pozycja do nabycia w moim sklepie.

 

O POLSCE PO POLSKU

Moje książki Agnieszka Jasińska Kolaż O Polsce po polsku

Jak uczyć o kulturze? Właściwie chciałoby się zapewnić aktywne w niej uczestnictwo, ale czasem trzeba zrobić zajęcia o jakimś aspekcie realioznawczym za pomocą dostępnych materiałów w warunkach szkolnych/kursowych. I wtedy z pomocą przychodzą nasze plansze do rozwijania kompetencji kulturowej „O Polsce po polsku” połączone z zadaniami językowymi. Plakaty adresowane są do odbiorców na każdym poziomie, ale szczególnie przydatne okazują się na lekcjach w grupie A1 i A2. W zestawie plakatów są mapy (np. mapa atrakcji turystycznych w Polsce, mapa kulinarna), sylwetki Polaków zaprezentowane w niekonwencjonalny sposób (np. sławni Polacy za granicą, albo znane Polki), plakaty z ciekawostkami językowymi takimi, jak zapożyczenia i eponimy, oraz gry i zabawy (rebusy i zgadywanki).

Pozycja do nabycia w moim sklepie:

 

POLSKI W PRACY 

Agnieszka Jasińska Kolaż Polski w pracy

„Polski w pracy” to propozycja dla tych wszystkich, którzy nauczyli się podstaw polszczyzny, ale chcieliby lekko „zboczyć” w kierunku języka biznesowego. Coraz więcej obcokrajowców pracuje w Polsce, ich pracodawcy oferują im kursy języka polskiego, stąd pomysł przygotowania takiego materiału. Podręcznik dla poziomu A1 + ma bardzo przejrzysty układ, a dobór materiału komunikacyjnego oparty jest o analizy potrzeb wykonane w firmach, w których uczyłyśmy.

Pozycja do nabycia w moim sklepie:

 

HURRA!!! PO POLSKU 2

Agnieszka Jasińska Kolaż Hurra!!! PO POLSKU 2

Hurra!!! Po polsku 2” to podręcznik, zeszyt ćwiczeń i podręcznik nauczyciela dla poziomu A2. Sytuacje komunikacyjne, słownictwo, gramatyka, wymowa i pisownia, a także sprawności czytania, rozumienia ze słuchu, pisania i mówienia. Plus ćwiczenia do samodzielnego wykonywania w domu, gry i wskazówki metodyczne. A także testy sprawdzające po kilku jednostkach lekcyjnych.

Pozycja do nabycia w poniższych punktach dystrybucji:

Prolog PUBLISHING

Księgarnia POLTAX Warszawa

Federalny Związek Nauczycieli Języka Polskiego

 

HURRA!!! PO POLSKU 3

Agnieszka Jasińska Kolaż Hurra!!! PO POLSKU 3

„Hurra!!! Po polsku 3” to podręcznik, zeszyt ćwiczeń i podręcznik nauczyciela dla poziomu B1. Sytuacje komunikacyjne, słownictwo, gramatyka, wymowa i pisownia, a także sprawności czytania, rozumienia ze słuchu, pisania i mówienia. Plus ćwiczenia do samodzielnego wykonywania w domu, gry i wskazówki metodyczne. Ważnym elementem składowym tej części są zadania egzaminacyjne do poziomu B1 (najpopularniejszy egzamin certyfikatowy wśród obcokrajowców) oraz przykładowe testy.

Pozycja do nabycia w poniższych punktach dystrybucji:

Prolog PUBLISHING

Księgarnia POLTAX Warszawa

Federalny Związek Nauczycieli Języka Polskiego

 

 

Przewiń do góry
pl_PL
en_GB pl_PL