fbpx

O MNIE

Agnieszka Jasińska prezentacja

      Nazywam się Agnieszka Jasińska. Pracuję na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, gdzie uczę metodyki języka polskiego jako obcego oraz prowadzę lektoraty języka polskiego dla obcokrajowców. Jestem współautorką wielu podręczników i pomocy do nauki języka polskiego. Najważniejsze z nich to „Hurra Po polsku 2” i „Hurra Po polsku 3”. Ponadto mam na koncie podręcznik do nauki języka w środowisku biznesowym „Polski w pracy” oraz zbiór plakatów „O Polsce po polsku”. Te ostatnie pozwalają w przyjemny sposób łączyć naukę o kulturze i polskich realiach z zadaniami językowymi. Moje najnowsze publikacje to „Połącz kropki” czyli gramatyka w ćwiczeniach dla poziomu A2-B1 oraz „Postaw kropkę” i „Postaw kropkę2” kultura polska w zadaniach komunikacyjnych i rozwijających sprawność mówienia, pisania oraz działania mediacyjne.

   Jako adiunkt w Pracowni Języka Polskiego Jako Obcego przy Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej mam na swoim koncie wiele publikacji naukowych i popularnonaukowych. Głównie z zakresu metodyki nauczania języka polskiego jako obcego, gramatyki, zagadnień dotyczących dwujęzyczności, wielojęzyczności i szeroko pojętej interkultury.

Od 2020 roku prowadzę otwarte webinaria metodyczne dla nauczycieli języka polskiego jako obcego i drugiego. Wszystkie są rejestrowane na kanale Polski i kropka na YouTube. Do współpracy zapraszam najlepszych specjalistów z naszej branży.

Jestem też zapraszana przez placówki polskie i zagraniczne do prowadzenia szkoleń dla uczących języka polskiego jako obcego i drugiego. Miałam przyjemność współpracować ze Związkiem Nauczycieli Języka Polskiego w Niemczech, Macierzą Polską w Wielkiej Brytanii, a także z Narodową Agencją Wymiany Akademickiej, z Radomskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli i Kuratorium Mazowieckim. Prowadziłam szkolenia dotyczące nauczania dorosłych i dzieci, nauczania w środowisku biznesowym i akademickim.

    Uczyłam też języka francuskiego i włoskiego, bo dawno temu ukończyłam romanistykę. Mówię dobrze po francusku, włosku i angielsku, nieźle po serbsku i chorwacku. Moją pasją są języki, literatura i podróże. Uwielbiam też dobre wino. Uważam, że ludzi więcej łączy niż dzieli, co widać w języku i kulturze.

       Na mojej stronie pragnę podzielić się doświadczeniami związanymi z nauczaniem języka polskiego jako obcego i wszystkim, co ma związek z językami. Chętnie też poznam Wasze historie językowe.

Przewiń do góry
pl_PL