fbpx
Blog Agnieszka Jasińska - Webinarium łaczenie kompetencji

ŁĄCZENIE KOMPETENCJI

W dniu 10 września 2020 roku odbyło się pierwsze po wakacjach szkolenie metodyczne z języka polskiego jako obcego pt: „Łączenie kompetencji”.

Używanie języka zawsze wiąże się z łączeniem poszczególnych językowych kompetencji komunikacyjnych. Podsystem gramatyczny nie służy jedynie opanowaniu form, podobnie jak słownikowy nie jest tylko po to, żeby uczyć się słów na pamięć. Chodzi i o praktyczne zastosowanie podsystemów w zadaniach komunikacyjnych, a finalnie w realnej sytuacji komunikacyjnej. Dlatego uczymy gramatyki i słownictwa w taki sposób, żeby poznane struktury miały zastosowanie w ćwiczeniach sprawnościowych: np. w mówieniu i pisaniu.

Podobnie jest z pozostałymi podsystemami i sprawnościami. Na przykład prawidłowa wymowa ułatwia prawidłowy zapis, a także zrozumiałą wypowiedź ustną, czytanie to wstęp do prawidłowego pisania, rozumienie ze słuchu i mówienie to niezbędne komponenty do skutecznego porozumienia w ramach komunikacji ustnej.

Jak  przygotowywać ćwiczenia podsystemowe i sprawnościowe tak, aby umożliwiały skuteczną i poprawną komunikację?

Serdecznie zapraszam do obejrzenia nagrania z webinarium, które odbyło się w czwartek, 10 września 2020 o godzinie 19:00. Link do kanału “POLSKI I KROPKA” na YouTube poniżej.

„ŁĄCZENIE KOMPETENCJI” – LINK DO WYDARZENIA

CERTYFIKATY UCZESTNICTWA

Wszyscy zarejestrowani na platformie edukacyjnej uczestnicy szkolenia “ŁĄCZENIE KOMPETENCJI” mogą otrzymać certyfikat uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Proszę zainteresowanych otrzymaniem tego dokumentu o rejestrację za pomocą formularza zamieszczonego pod poniższym linkiem:

WNIOSEK O WYDANIE CERTYFIKATU ZE SZKOLENIA „ŁĄCZENIE KOMPETENCJI”

Certyfikaty będą przesyłane na wskazany w formularzu adres email do tygodnia po złożeniu wniosku.

Bardzo proszę o wprowadzanie poprawnych danych we wniosku czyli imienia/imion,  nazwiska oraz adresu email ( zgodnego z tym podanym w formularzu rejestracyjnym na wydarzenie). Dane te będą jedynym źródłem informacji do wystawienia certyfikatu.

Przewiń do góry
pl_PL