fbpx
Transfer negatywny u uczących się ze Wschodu

TRANSFER NEGATYWNY U UCZĄCYCH SIĘ ZE WSCHODU

W czwartek 24 czerwca 2021 roku odbyło się kolejne webinarium na portalu „POLSKI I KROPKA”. Tym razem tematem szkolenia będą błędy gramatyczne wynikające z transferu negatywnego u uczniów i studentów ze Wschodu.

Podczas webinarium poruszone zostały następujące problemy:

1.  Po co i jak rozpoznawać szczegółowe trudności w polszczyźnie uczących się ze Wschodu.

2. Na czym polega nauczanie języka polskiego jako obcego w kontraście z językami wschodniosłowiańskimi.

3. W jaki sposób badania nad błędami gramatycznymi uczących się ze Wschodu i metodyczne założenia nauczania JPJO w kontraście znalazły swój wyraz w najnowszej pozycji:

„Polski dla nas 1,  Польский для нас 1”

Wydarzenie poprowadziła wybitna badaczka tej tematyki, pani dr Dominika Izdebska – Długosz. Właśnie ukazał się jej  wydany przez nas, czyli wydawnictwo Progresja i portal Polski i kropka podręcznik do gramatyki dla uczących się ze wschodniej Słowiańszczyzny  „Polski dla nas1, Польский для нас 1” Ta niezwykle bogata propozycja dydaktyczna (ponad 250 ćwiczeń) jest rezultatem wieloletniego doświadczenia w pracy lektora języka polskiego jako obcego oraz wnikliwych badań nad błędami. Pani Doktor zgromadziła ich niemal 6 tysięcy, co znalazło odzwierciedlenie w kolejnej pozycji, którą polecamy: monografii naukowej, która ukaże się końcem czerwca nakładem Księgarni Akademickiej pt. „Błędy gramatyczne w polszczyźnie studentów ukraińskojęzycznych”  (seria Biblioteka LIngVariów).

Serdecznie zapraszam do obejrzenia nagrania z webinarium, które odbyło się w czwartek, 24 czerwca 2021. Link do kanału “POLSKI I KROPKA” na YouTube poniżej:

„TRANSFER NEGATYWNY U UCZĄCYCH SIĘ ZE WSCHODU”- LINK DO NAGRANIA Z WYDARZENIA

CERTYFIKATY UCZESTNICTWA

Wszyscy zarejestrowani na platformie edukacyjnej uczestnicy szkolenia „TRANSFER NEGATYWNY U UCZĄCYCH SIĘ ZE WSCHODU” mogą otrzymać certyfikat uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Proszę zainteresowanych otrzymaniem tego dokumentu o rejestrację za pomocą formularza zamieszczonego pod poniższym linkiem:

WNIOSEK O WYDANIE CERTYFIKATU ZE SZKOLENIA: „TRANSFER NEGATYWNY U UCZĄCYCH SIĘ ZE WSCHODU”

Certyfikaty będą przesyłane na wskazany w formularzu adres email do tygodnia po złożeniu wniosku.

Bardzo proszę o wprowadzanie poprawnych danych we wniosku czyli imienia/imion,  nazwiska oraz adresu email ( zgodnego z tym podanym w formularzu rejestracyjnym na wydarzenie). Dane te będą jedynym źródłem informacji do wystawienia certyfikatu.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZYMI PROPOZYCJAMI PODRĘCZNIKÓW I MATERIAŁÓW DO NAUCZANIA JPJO
POLSKI DLA NAS 1 - BANER REKLAMOWY
Agnieszka Jasińska - Połącz kropki

Scroll to top
en_GB