fbpx
Polski dla nas 1, Dominika Izdebska-Długosz

PODRĘCZNIK POLSKI DLA NAS 1

Oddajemy w Państwa ręce wyjątkowy, długo oczekiwany podręcznik. „Polski dla nas 1” to zbiór zadań do gramatyki języka polskiego dla uczniów i studentów wschodniosłowiańskich. Autorka książki dr Dominika Izdebska – Długosz to doświadczona nauczycielka i badaczka specjalizująca się w nauczaniu tej właśnie grupy. W momencie ukazania się podręcznika „Polski dla nas1” do druku przygotowywana jest jej monografia dotycząca błędów studentów ze Wschodu. Obydwie te pozycje to idealny mariaż nauki z nauczaniem, przykład tego, jak wnikliwe badania naukowe mogą i powinny przekładać się na praktykę dydaktyczną.

W książce „Polski dla nas 1” umieszczono ćwiczenia z polską deklinacją i składnią. Wiele z nich dotyczy jednego z najtrudniejszych dla Słowian wschodnich zagadnień: rekcji polskich czasowników i innych części mowy. Ćwiczenia prowadzą odbiorcę przez wszystkie przypadki rzeczownika przy zwróceniu uwagi na połączenia wyrazowe – zwłaszcza czasownika z rzeczownikiem oraz przyimka z rzeczownikiem. To właśnie w tych połączeniach uczący się ze Wschodu popełniają najwięcej błędów.

Każda lekcja składa się z podobnych komponentów: od powtórzenia wiadomości na temat odmiany wyrazów, poprzez międzyjęzykową analizę połączeń międzywyrazowych, dryl gramatyczny, do ćwiczeń tłumaczeniowych.

Zbiór zawiera także wiele zadań z autentycznymi błędami typowymi dla tej grupy, a praca nad nimi przynosi doskonałe rezultaty w zakresie kształtowania poprawności językowej i wzmacnia motywację do dalszej nauki.

Ćwiczenia są urozmaicone i bogato ilustrowane. Odbiorcy nie muszą obawiać się więc monotonii typowej dla poprawnościowych dryli: Autorka zadbała o ich różnorodność, mamy tu zarówno  ćwiczenia gramatyczne, jak i leksykalne i komunikacyjne. Publikacja zawiera wiele ilustracji, zabawnych scenek i komiksów.

Książka przeznaczona jest dla poziomów od A2 do B2. Można z nią pracować w grupie, ale też korzystać w samodzielnej nauce. Większość ćwiczeń zawiera bowiem klucz.

Gwarantujemy Państwu satysfakcję z korzystania z podręcznika „Polski dla nas 1”. To niezbędnik dla wszystkich tych, którzy chcą nauczyć się dobrze mówić i pisać po polsku.

Podręcznik „Polski dla nas 1” jest dostępny w naszym sklepie.

Przewiń do góry
pl_PL