W czwartek, 2 grudnia odbyło się kolejne webinarium na stronie Polski i kropka. Tym razem rozmawialiśmy o …. nauczaniu zdalnym. Wielu nauczycieli z ulgą wróciło do szkoły porzucając Teamsy i Zoom, ale duża część uczących pozostała przy pracy on line. Okazało się, że jest miejsce i obustronna wola (uczących i uczonych), żeby kontynuować naukę zdalnie. Wszyscy nauczyliśmy się wiele podczas pandemicznych obostrzeń, czas na pierwsze duże podsumowania.
Spotkanie poprowadziła Pani Kinga Łoś, doktorantka w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Pani Kinga specjalizuje się w nauczaniu zdalnym, temu zagadnieniu będzie też poświęcony jej doktorat.
Spotkanie składa się z krótkiej części teoretycznej i obszernej praktycznej. Na początku zostanie omówione miejsce internetowych narzędzi i aplikacji na lekcjach języka polskiego jako obcego. Punktem wyjścia będzie scenariusz lekcji i poszczególne jego komponenty. W części praktycznej zapoznają się Państwo z różnymi interaktywnymi rozwiązaniami wspierającymi uczącego (się) – począwszy od narzędzi wprowadzających materiał, utrwalających go, aż po platformy służące do testowania i oceny wyników nauczania. Podczas spotkania prowadząca przedstawi także własną klasyfikację narzędzi z punku widzenia różnorodności i typów zadań.
Webinarium będzie nagrywane i dostępne do ponownego obejrzenia na kanale You Tube „Polski i kropka”.
CERTYFIKATY UCZESTNICTWA
Wszyscy zarejestrowani na platformie edukacyjnej uczestnicy szkolenia ”NIE TAKI DIABEŁ STRASZNY, JAK GO MALUJĄ, CZYLI O INTERNETOWYCH NARZĘDZIACH NA LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO'” mogą otrzymać certyfikat uczestnictwa w tym wydarzeniu.
Proszę zainteresowanych otrzymaniem tego dokumentu o rejestrację za pomocą formularza zamieszczonego pod poniższym linkiem:
WNIOSEK O WYDANIE CERTYFIKATU ZE SZKOLENIA: „NIE TAKI DIABEŁ STRASZNY, JAK GO MALUJĄ, CZYLI O INTERNETOWYCH NARZĘDZIACH NA LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO „
Certyfikaty będą przesyłane na wskazany w formularzu adres email do tygodnia po złożeniu wniosku.
Bardzo proszę o wprowadzanie poprawnych danych we wniosku czyli imienia/imion, nazwiska oraz adresu email ( zgodnego z tym podanym w formularzu rejestracyjnym na wydarzenie). Dane te będą jedynym źródłem informacji do wystawienia certyfikatu.
ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZYMI PROPOZYCJAMI PODRĘCZNIKÓW I MATERIAŁÓW DO NAUCZANIA JPJO