fbpx
Blog Agnieszka Jasińska - Język polski wśród języków europejskich

JĘZYK POLSKI WŚRÓD JĘZYKÓW EUROPEJSKICH

3 grudnia 2020 roku odbyło się webinarium poświęcone miejscu języka polskiego wśród języków europejskich.

Webinarium to, jak wszystkie, które organizowałam do tej pory,  adresowane było do nauczycieli języka polskiego jako obcego.

Podczas naszego spotkania on line zaprezentowane zostały następujące zagadnienia:

a) wpływy obcych języków na polszczyznę (zapożyczenia, kalki językowe, metafory leksykalne, kategorie gramatyczne),

b) transfer pozytywny, czyli jak uczyć języka polskiego wykorzystując kapitał, którym dysponuje uczeń/student na początku swojej przygody z naszą mową,

c) metodyka języka polskiego jako obcego w Europejskim Systemie Opisu Kształcenia Językowego.

Zapraszam wszystkich, którzy uczą dzieci z doświadczeniem migracji, a także lektorów języka polskiego jako obcego uczących dorosłych.

Serdecznie zapraszam do obejrzenia nagrania z webinarium, które odbyło się w czwartek, 3 grudnia 2020. Link do kanału “POLSKI I KROPKA” na YouTube poniżej.

„JĘZYK POLSKI WŚRÓD JĘZYKÓW EUROPEJSKICH” – LINK DO NAGRANIA Z WYDARZENIA

CERTYFIKATY UCZESTNICTWA

Wszyscy zarejestrowani na platformie edukacyjnej uczestnicy szkolenia „JĘZYK POLSKI WŚRÓD JĘZYKÓW EUROPEJSKICH” mogą otrzymać certyfikat uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Proszę zainteresowanych otrzymaniem tego dokumentu o rejestrację za pomocą formularza zamieszczonego pod poniższym linkiem:

WNIOSEK O WYDANIE CERTYFIKATU ZE SZKOLENIA: „JĘZYK POLSKI WŚRÓD JĘZYKÓW EUROPEJSKICH”

Certyfikaty będą przesyłane na wskazany w formularzu adres email do tygodnia po złożeniu wniosku.

Bardzo proszę o wprowadzanie poprawnych danych we wniosku czyli imienia/imion,  nazwiska oraz adresu email ( zgodnego z tym podanym w formularzu rejestracyjnym na wydarzenie). Dane te będą jedynym źródłem informacji do wystawienia certyfikatu.

PROMOCJA – Każda osoba, która zrobi w naszym sklepie zakupy za minimum 100 zł otrzyma 10% zniżki. W celu skorzystania z rabatu należy przy zakupie wprowadzić kod promocyjny ”zima2020” (bez cudzysłowu). Promocja trwa do 01/01/2021.

WYSYŁAMY KSIĄŻKI ZA GRANICĘ

3Agnieszka Jasińska - Postaw kropkę - okładka 1Agnieszka Jasińska - Polski w pracy okładkaAgnieszka Jasińska - O POLSCE PO POLSKU - TECZKA

Przewiń do góry
pl_PL