fbpx
Agnieszka Jasińska - JAK KORZYSTAĆ Z DOMYSŁU JĘZYKOWEGO, CZYLI O TRANSFERZE POZYTYWNYM W NAUCZANIU JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO

JAK KORZYSTAĆ Z DOMYSŁU JĘZYKOWEGO, CZYLI O TRANSFERZE POZYTYWNYM W NAUCZANIU JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO

Szanowni Państwo,

6 października b.r. o godzinie 19:00 czasu polskiego odbyło się kolejne webinarium organizowane przez POLSKI I KROPKA.

Tym razem zajmowaliśmy się ponownie zagadnieniem podobieństw językowych, które umożliwiają nam lepsze rozpoznawanie znaczenia i szybszą naukę.

W naszych szkołach i na uczelniach jest coraz więcej uczniów i studentów z Ukrainy, którzy mówią podobnym do polskiego językiem. Wykorzystajmy to!

W programie webinarium przewidzieliśmy następujące punkty:

  1. Pojęcie transferu pozytywnego i interkomprehensji w glottodydaktyce polonistycznej.
  2. Przykłady podobieństw leksykalnych, gramatycznych, fonicznych i graficznych, które ułatwiają skuteczną naukę.
  3. Warsztaty językowe, podczas których będą mogli Państwo sami sprawdzić swoją umiejętność dekodowania znaczenia i zdolności interkomprehensywne.

Dzięki temu spotkaniu będą mogli Państwo lepiej rozumieć uczniów i studentów ukraińskich, skuteczniej z nimi pracować, pokonać bariery językowe i …. strach przed nierozumieniem oraz byciem niezrozumianym.

Spotkanie było prowadzone przez dwie prelegentki: Agnieszkę Jasińską, twórczynię i redaktorkę portalu POLSKI I KROPKA  oraz Ilonę Sesko, lektorkę języka polskiego jako obcego, ale też nauczycielkę języków ukraińskiego i rosyjskiego.

Webinarium zostało nagrane i jest dostępne do ponownego obejrzenia na kanale You Tube „Polski i kropka”.

CERTYFIKATY UCZESTNICTWA

Wszyscy zarejestrowani na platformie edukacyjnej uczestnicy szkolenia ”JAK KORZYSTAĆ Z DOMYSŁU JĘZYKOWEGO, CZYLI O TRANSFERZE POZYTYWNYM W NAUCZANIU JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO” mogą otrzymać certyfikat uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Proszę zainteresowanych otrzymaniem tego dokumentu o rejestrację za pomocą formularza zamieszczonego pod poniższym linkiem:

WNIOSEK O WYDANIE CERTYFIKATU ZE SZKOLENIA: „JAK KORZYSTAĆ Z DOMYSŁU JĘZYKOWEGO, CZYLI O TRANSFERZE POZYTYWNYM W NAUCZANIU JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO”

Certyfikaty będą przesyłane na wskazany w formularzu adres email do tygodnia po złożeniu wniosku.

Bardzo proszę o wprowadzanie poprawnych danych we wniosku czyli imienia/imion,  nazwiska oraz adresu email (zgodnego z tym podanym w formularzu rejestracyjnym na wydarzenie). Dane te będą jedynym źródłem informacji do wystawienia certyfikatu.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZYMI PROPOZYCJAMI PODRĘCZNIKÓW I MATERIAŁÓW DO NAUCZANIA JPJO

Agnieszka Jasińska - Polski dla nas 1
Agnieszka Jasińska - Połącz kropki
Przewiń do góry
pl_PL