fbpx
Agnieszka Jasińska - EUROPEJSKIE KORZENIE JĘZYKA POLSKIEGO

EUROPEJSKIE KORZENIE JĘZYKA POLSKIEGO

W czwartek, 14 października odbyło się kolejne spotkanie on line na stronie Polski i kropka. Tym razem wróciliśmy do jednego z najpopularniejszych tematów związanych z nauczaniem polskiego jako obcego i drugiego, czyli do europejskich korzeni polszczyzny.

Spotkanie składa się, jak zwykle, z części teoretycznej i praktycznej. W teoretycznej Agnieszka Jasińska opowie o wspólnych miejscach polszczyzny i innych języków europejskich (angielskiego, niemieckiego, francuskiego, włoskiego i innych), a także o tym, jak wykorzystać te miejsca w nauczaniu języka polskiego jako obcego i drugiego. Przypomnimy takie terminy jak transfer pozytywny i negatywny, interkomprehensja, a także przedstawię założenia dydaktyki wielojęzyczności.

W części praktycznej pokażemy przykłady wykorzystania podobieństw językowych na poziomie słownictwa, gramatyki, wymowy i pisowni w rozwijaniu językowych kompetencji komunikacyjnych. Tych, którzy uczestniczyli w podobnych spotkaniach w przeszłości, zapewniamy, że zaprezentowane zostaną nowe propozycje metodyczne.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu współfinansowanego przez Fundację Współpracy Polsko – Niemieckiej.  

Webinarium będzie nagrywane i dostępne do ponownego obejrzenia na kanale You Tube „Polski i kropka”.

CERTYFIKATY UCZESTNICTWA

Wszyscy zarejestrowani na platformie edukacyjnej uczestnicy szkolenia „EUROPEJSKIE KORZENIE JĘZYKA POLSKIEGO” mogą otrzymać certyfikat uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Proszę zainteresowanych otrzymaniem tego dokumentu o rejestrację za pomocą formularza zamieszczonego pod poniższym linkiem:

WNIOSEK O WYDANIE CERTYFIKATU ZE SZKOLENIA: „EUROPEJSKIE KORZENIE JĘZYKA POLSKIEGO

Certyfikaty będą przesyłane na wskazany w formularzu adres email do tygodnia po złożeniu wniosku.

Bardzo proszę o wprowadzanie poprawnych danych we wniosku czyli imienia/imion,  nazwiska oraz adresu email ( zgodnego z tym podanym w formularzu rejestracyjnym na wydarzenie). Dane te będą jedynym źródłem informacji do wystawienia certyfikatu.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZYMI PROPOZYCJAMI PODRĘCZNIKÓW I MATERIAŁÓW DO NAUCZANIA JPJO

Polski dla nas -okładka strona 1
Agnieszka Jasińska - Postaw kropkę - okładka 1
Przewiń do góry
pl_PL