fbpx
Agnieszka Jasińska - Blog- polski.info

POLSKI.INFO

W czasach pandemii i nauczania zdalnego otrzymują Państwo właśnie dodatkowe wsparcie dydaktyczne w postaci platformy polski.info.

To platforma dla poziomów najniższych (A0,A1,A2), ale też najczęściej wyszukiwanych. Współtwórczynie i koordynatorki polski.info to moje znakomite koleżanki z pracy. Prof. Małgorzata Pamuła-Behrens to autorka wielu publikacji do nauczania języków obcych, współtwórczyni polskich wersji najważniejszych dokumentów europejskich dotyczących polityki językowej, w tym Europejskiego Portfolio Językowego. Specjalistka od nauczania dzieci oraz nauczania zdalnego. I prof. Marta Szymańska, metodyczka, językoznawczyni, nauczycielka języka polskiego jako ojczystego i obcego, autorka wielu publikacji do nauczania języka polskiego, specjalistka od gramatyki polskiej. A platforma to dzieło tych dwóch pań i grupy partnerów z całej Europy. Dostęp do platformy jest darmowy, wystarczy się zalogować.

Znajdą tam Państwo zadania rozwijające językowe kompetencje komunikacyjne w zakresie wymowy, słownictwa, gramatyki i pisowni, oraz czytania, rozumienia ze słuchu, pisania i mówienia. Materiał jest uzupełniony o świetnej jakości nagrania i atrakcyjne ilustracje. Oprócz tego na platformie umieszczone zostały objaśnienia gramatyczne i słownik. A także miejsce na wymianę doświadczeń (forum). Polecam gorąco.

Scroll to top
en_GB