fbpx
Agnieszka Jasińska - NIE TAKI DIABEŁ STRASZNY, JAK GO MALUJĄ, CZYLI O INTERNETOWYCH NARZĘDZIACH NA LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO

NIE TAKI DIABEŁ STRASZNY, JAK GO MALUJĄ, CZYLI O INTERNETOWYCH NARZĘDZIACH NA LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO

Już w następny czwartek, 2 grudnia o godzinie 19:00 czasu polskiego zapraszamy Państwa na kolejne webinarium na stronie Polski i kropka. Tym razem porozmawiamy o …. nauczaniu zdalnym. Wielu nauczycieli z ulgą wróciło do szkoły porzucając Teamsy i Zoom, ale duża część uczących pozostała przy pracy on line. Okazało się, że jest miejsce i obustronna wola (uczących i uczonych), żeby kontynuować naukę zdalnie. Wszyscy nauczyliśmy się wiele podczas pandemicznych obostrzeń, czas na pierwsze duże podsumowania.

Spotkanie poprowadzi Pani Kinga Łoś, doktorantka w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Pani Kinga specjalizuje się w nauczaniu zdalnym, temu zagadnieniu będzie też poświęcony jej doktorat.

Spotkanie będzie składało się z krótkiej części teoretycznej i obszernej praktycznej. Na początku zostanie omówione miejsce internetowych narzędzi i aplikacji na lekcjach języka polskiego jako obcego. Punktem wyjścia będzie scenariusz lekcji i poszczególne jego komponenty. W części praktycznej zapoznają się Państwo z różnymi interaktywnymi rozwiązaniami wspierającymi uczącego (się) – począwszy od narzędzi wprowadzających materiał, utrwalających go, aż po platformy służące do testowania i oceny wyników nauczania. Podczas spotkania prowadząca przedstawi także własną klasyfikację narzędzi z punku widzenia różnorodności i typów zadań.

LINK REJESTARCYJNY – NIE TAKI DIABEŁ STRASZNY, JAK GO MALUJĄ, CZYLI O INTERNETOWYCH NARZĘDZIACH NA LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO

Webinarium będzie nagrywane i dostępne do ponownego obejrzenia na kanale You Tube „Polski i kropka”.

Do uczestnictwa w szkoleniu jest potrzebna zainstalowana na komputerze aplikacja ZOOM.

Poniżej krótka instrukcja postepowania dla osób, które nie mają zainstalowanej aplikacji ZOOM

  1. Wejdź na stronę: https://zoom.us/download
  2. Pobierz: „Zoom Client for Meetings” (kliknij przycisk niebieski DOWNLOAD)
  3. Rozpocznie się pobieranie pliku. Po zakończeniu pobierania, kliknij dwukrotnie lewym przyciskiem myszy na pobrany plik. W zależności od używanej przeglądarki, informacja o pobraniu pliku może pojawić się u góry bądź na dole ekranu.
  4. Rozpocznie się pobieranie pliku. Po zakończeniu pobierania, kliknij dwukrotnie lewym przyciskiem myszy na pobrany plik. W zależności od używanej przeglądarki, informacja o pobraniu pliku może pojawić się u góry bądź na dole ekranu.
  5. Aplikacja Zoom została zainstalowana na komputerze/laptopie.
  6. Kliknij ten link w celu rejestracji na webinar
  7. Otrzymasz maila z linkiem, który umożliwi połączenie z pokojem szkoleniowym 5 minut webinarium

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZYMI PROPOZYCJAMI PODRĘCZNIKÓW I MATERIAŁÓW DO NAUCZANIA JPJO

POLSKI I KROPKA - Pakiet kulturalny
POLSKI I KROPKA - Pakiet gramatyczny
Scroll to top
en_GB