fbpx
Agnieszka Jasińska - Jak wspierać autonomię w nauce języka polskiego jako obcego – „stary” temat, nowe pomysły

JAK WSPIERAĆ AUTONOMIĘ W NAUCE JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO? – „STARY” TEMAT, NOWE POMYSŁY

Zapraszam Państwa na kolejne spotkanie. 18 listopada rozmawialiśmy o tym, jak wspierać autonomię naszych podopiecznych w nauce języka polskiego jako obcego.

Z moich wieloletnich obserwacji jako metodyka nauczania języków wynika, że nauczyciele i kandydaci na nauczycieli mają wciąż tendencję „brania na siebie zbyt wiele”. Wyręczają uczniów i studentów, pozostawiając niewiele miejsca na samodzielne planowanie procesu nauki oraz wybór strategii uczenia się. Czasami wszyscy mamy niewielkie pole manewru, bo ogranicza nas program. Nie ma jednak takiej sytuacji, w której nie dałoby się włączyć ucznia/studenta w bardziej aktywny udział w procesie nauczania i uczenia się języka polskiego jako obcego.

Podczas naszego spotkania postaram się pokazać nowe, świeże przykłady przenoszenia punktu ciężkości z nauczyciela na ucznia i studenta. Porozmawiamy o tym, jak zachęcać naszych podopiecznych do wspólnego planowania kursu językowego/lekcji języka polskiego, do bardziej autonomicznego odkrywania języka (na poziomie wymowy, pisowni, słownictwa i gramatyki), jak bardziej samodzielnie rozwijać kompetencje komunikacyjne i jak brać większą odpowiedzialność za własne postępy w nauce lub ich brak.

Webinarium będzie nagrywane i dostępne do ponownego obejrzenia na kanale You Tube „Polski i kropka”.

CERTYFIKATY UCZESTNICTWA

Wszyscy zarejestrowani na platformie edukacyjnej uczestnicy szkolenia „JAK WSPIERAĆ AUTONOMIĘ W NAUCE JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO? – „STARY” TEMAT, NOWE POMYSŁY” mogą otrzymać certyfikat uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Proszę zainteresowanych otrzymaniem tego dokumentu o rejestrację za pomocą formularza zamieszczonego pod poniższym linkiem:

WNIOSEK O WYDANIE CERTYFIKATU ZE SZKOLENIA: „JAK WSPIERAĆ AUTONOMIĘ W NAUCE JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO? – „STARY” TEMAT, NOWE POMYSŁY

Certyfikaty będą przesyłane na wskazany w formularzu adres email do tygodnia po złożeniu wniosku.

Bardzo proszę o wprowadzanie poprawnych danych we wniosku czyli imienia/imion,  nazwiska oraz adresu email ( zgodnego z tym podanym w formularzu rejestracyjnym na wydarzenie). Dane te będą jedynym źródłem informacji do wystawienia certyfikatu.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZYMI PROPOZYCJAMI PODRĘCZNIKÓW I MATERIAŁÓW DO NAUCZANIA JPJO

Agnieszka Jasińska - Postaw kropkę
Agnieszka Jasińska - Postaw kropkę 2

Scroll to top
en_GB