fbpx
Agnieszka Jasińska - Dydaktyka wielojęzyczności na lekcjach języka polskiego jako obcego

DYDAKTYKA WIELOJĘZYCZNOŚCI NA LEKCJACH JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO

Serdecznie zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie zorganizowane przez nasz portal.

Tym razem porozmawiamy o dydaktyce wielojęzyczności. Podczas spotkania zostaną przybliżone istotne jej aspekty ze szczególnym uwzględnieniem perspektywy nauczania języka polskiego jako obcego osób niemieckojęzycznych. Przedstawione praktyki są jednakże na tyle uniwersalne, że przekładają się na kształcenie językowe w innych krajach. Ta koncepcja dydaktyczna odwołuje się do metajęzykowych i metakognitywnych kompetencji uczących się, tym samym umożliwia im formułowanie własnych wypowiedzi w języku polskim już od pierwszych lekcji. Pozawala ona na zanurzenie się w języku docelowym i budowanie szerokiego pola asjocjacji. Dzięki temu możliwe jest prowadzenie lekcji wyłącznie w języku polskim jako docelowym, bez konieczności przechodzenia na język pośredniczący. Podejście to umożliwia stopniowe rozwijanie umiejętności formułowania myśli po polsku oraz kształtowanie nawyków językowych. Sprzyja ono wzmacnianiu motywacji i poczucia sukcesu w procesie uczenia się.

Webinarium przygotowała Pani dr Anna Mróz, językoznawczyni i ekspertka w dziedzinie wielojęzyczności. Pracuje jako dydaktyczka języka polskiego i rosyjskiego w Instytucie Slawistyki Uniwersytetu w Greifswaldzie. Prowadziła wiele projektów poświęconych wielojęzyczności i popularyzacji języka polskiego w Niemczech, np. Akademię Dwujęzyczności, Rodzinny Tydzień Dwujęzyczności, Gelebte Mehrsprachigkeit. Jest członkinią networku na rzecz wielojęzyczności w Berlinie BEFaN.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu współfinansowanego przez Fundację Współpracy Polsko – Niemieckiej.  

Webinarium będzie nagrywane i dostępne do ponownego obejrzenia na kanale You Tube „Polski i kropka”.

CERTYFIKATY UCZESTNICTWA

Wszyscy zarejestrowani na platformie edukacyjnej uczestnicy szkolenia „DYDAKTYKA WIELOJĘZYCZNOŚCI NA LEKCJACH JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO” mogą otrzymać certyfikat uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Proszę zainteresowanych otrzymaniem tego dokumentu o rejestrację za pomocą formularza zamieszczonego pod poniższym linkiem:

WNIOSEK O WYDANIE CERTYFIKATU ZE SZKOLENIA: „DYDAKTYKA WIELOJĘZYCZNOŚCI NA LEKCJACH JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO

Certyfikaty będą przesyłane na wskazany w formularzu adres email do tygodnia po złożeniu wniosku.

Bardzo proszę o wprowadzanie poprawnych danych we wniosku czyli imienia/imion,  nazwiska oraz adresu email ( zgodnego z tym podanym w formularzu rejestracyjnym na wydarzenie). Dane te będą jedynym źródłem informacji do wystawienia certyfikatu.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZYMI PROPOZYCJAMI PODRĘCZNIKÓW I MATERIAŁÓW DO NAUCZANIA JPJO

Agnieszka Jasińska - Postaw kropkę - okładka 1
Polski dla nas -okładka strona 1
Przewiń do góry
pl_PL